Технології

ADSL

ADSL (англ. Asymmetric Digital Subscriber Line) — технологія широкосмугового доступу, яка забезпечує передачу швидкісного цифрового сигналу звичайною аналоговою телефонною лінією, та дозволяє одночасно користуватися телефоном і Інтернетом. Розроблена у 1988 році.

ADSL відноситься до класу широкосмугових технологій. Вона забезпечує швидкість передачі даних в напрямку абонента — до 24 Мбіт/с, від абонента — до 3.5 Мбіт/с.

Переваги: використовуються існуючі телефонні лінії.

Недоліки: залежність від відстані абонента-станція та стану кабельних мереж (тобто ці фактори і визначають якість послуги).

Wi-Fi

Wi-Fi (англ.WirelessFidelity) - технологія об’єднує декілька стандартів передачі даних по радіоканалам. Незважаючи на те, що найбільш популярний стандарт (802.11n) дозволяє передавати зі швидкістю до 600 Мбіт/с, реальна швидкість не перевищує 30-40 Мбіт/с. В більшості випадків використовується для підключення мобільних пристроїв (ноутбуки, планшети, смартфони) до домашніх, корпоративних та публічнихWLANмереж.

Переваги: мобільність з зоні дії бездротової мережі, при високій швидкості та низькій ціні розгортання мережі.

Недоліки: Зниження якості по причині високого рівня інтерференції (частотний ресурс обмежений і ефір насичений бездротовими мережами) і відсутністю прямої видимості. Залежить від погодних умов: в дощ, туман, сніг, сильний мороз якість сигналу критично знижується.

FTTB

FTTB (англ.Fiber To TheBuilding) – волокно до будівлі. При застосуванні технології FTTB волоконно-оптичний кабель прокладається до будинку, в будинку встановлюється комутатор доступу, а підключення абонента відбувається мідним кабелем (витою парою).

FTTB відноситься до класу широкосмугових технологій, забезпечуючи швидкість передачі даних в напрямку абонента — до 100 Мбіт/с, від абонента — до 100 Мбіт/с.

Технологію FTTB найбільш доцільно використовувати при багатоповерховій забудові.

Переваги: відносно низька вартість розгортання мережі, відсутність додаткових пристроїв на стороні абонента, довговічність та універсальність.

Недоліки:довжина мідного кабелю (витої пари) до 100м, залежність від електроживлення.

FTTH

FTTH (англ.Fiber To The Home) – волокно до помешкання. При застосуванні технології FTTH волоконно-оптичний кабель прокладається до абонента (квартири, будинку, офісу). У абонента встановлюється допоміжне обладнання (медіаконвертер, ONU, комутатор).

FTTH відноситься до класу широкосмугових технологій, забезпечуючи фактично необмежену швидкість передачі даних (обмежено тільки вибором обладнання та мережевою картою ПК).

Технологію FTTH найбільш доцільно використовувати в приватному секторі.

Переваги: відстань станція-абонент – до 80км, можливість надати абоненту всі види послуг зв’язку.Швидкість передачі даних обмежена тільки вибором обладнання.

Недоліки:висока вартість розгортання мережі .

GePON

GePON (англ.Gigabit Ethernet Passive Optical Network) – гігабітна пасивна оптична мережа. Це одна з сімейства найбільш перспективних технологій широкосмугового мультисервісного доступу по оптичному волокну. Суть технології PON витікає з її назви і полягає в тому, що її розподільча мережа будується без використання активних компонентів: розгалуження оптичного сигналу в одноволоконній оптичній лінії відбувається за допомогою пасивних розгалужувачів оптичної потужності – сплітерів.

GePON відноситься до класу широкосмугових мультисервісних технологій, забезпечуючи швидкість передачі даних в напрямку до абонента — до 1,2 Гбіт/с, від абонента — до 1,2 Гбіт/с.

Переваги: незалежність від електроживлення, електромагнітних впливів та погодних умов, надійність, довговічність, відстань абонент-станція – до 20 км.

Недоліки: висока ціна, складність в плануванні/проектуванні.

Ми пропонуємо своїм абонентам тільки найнадійніше, найсучасніше, найвигідніше, а саме технології FTTB – для мешканців багатоповерхових будинків, FTTB/FTTH/GePON – для юридичних осіб і GePON- для мешканців приватного сектору.

Будьтез нами …

Команда G-Net