Увага… Гроза!!!

Небезпечні для електронних пристроїв напруги при розрядах блискавок наводяться у всіх лініях комп'ютерних мереж, будь це лінії в офісі, будинку, квартирі або повітряні лінії між будинками. Від дій блискавки не завжди рятується навіть устаткування, підключене до ліній, прокладених у підземних комунікаціях.

Найбільш безпечними і не схильними до впливу атмосферних впливів, у тому числі гроз, є оптоволоконні лінії зв'язку. Але навіть у цьому випадку грози можуть негативно вплинути на роботу мережевого обладнання інтернет-провайдера, мережеву плату та інші компоненти комп'ютера користувача. Абсолютно незалежних від гроз мереж і електронних приладів не існує!
Шкідливий вплив блискавок вкрай рідко пов'язаний з безпосереднім попаданням блискавки в кабель або мережеве обладнання. Основною причиною цього впливу є вплив електростатичних полів, що виникають в передгрозовий період і при незавершеному хмарному грозовому розряді. Безпосередньо під час грози проявляються також інші види впливу: електромагнітне (індукційний вплив каналу блискавки і його відгалужень) і гальванічне (струми, розтікаються в землі через системи заземлення).

Вплив блискавки впливає на працездатність нашого мережевого обладнання і вашої мережевої плати , встановленої в комп'ютері. Результат проявляється в трьох варіантах:

  • все працює;
  • стало гірше працювати (упала швидкість, губляться пакети);
  • нічого не працює.

Самий неприємний - другий варіант (а іноді перший переходить спочатку в другій, а потім і в третій). Він означає, що сталося неповне, локальне пошкодження, і далі йде поступова деградація компонентів електронних виробів. І, як правило, не відразу після грози, а через кілька днів. Починається аналіз і визначення «вузького» місця, що не завжди вдається зробити швидко: видимих пошкоджень, як правило, немає, а у проблеми можуть бути й інші причини, пов'язані з особливостями комп'ютера абонента. Виправити ситуацію може тільки заміна обладнання: нашого магістрального або Вашої мережевої плати .

Кілька порад, в якості рекомендацій абонентам:

  • не працювати на комп'ютері при явних ознаках насувається грози, а тим більше під час грози;
  • після закінчення роботи і, тим більше, під час грози відключати патч-корд з роз'єму мережевої карти комп'ютера або маршрутизатора;
  • для збереження життя комп'ютера і монітора вимикати також вилку з розетки 220V кожен раз при завершенні роботи.

Особливо це стосується системних блоків формату ATX (для багатьох моніторів - аналогічно), в яких після автоматичного вимкнення при завершенні роботи блок живлення залишається в сплячому режимі підґ напругою мережі 220V.

Це вбереже техніку при скачках напруги в мережі електроживлення, в тому числі викликаються грозами. При блискавках і в цій мережі виникають перенапруги в кілька кіловольт. Напевно у вас самих є приклади того, як під час грози виходить з ладу різноманітне побутове обладнання.

Для особливо цікавих: навіть взимку на магістральних лініях виникають значні напруги, але тут фізика явища інша: статичну електрику через тертя сухого снігу об кабель при сильному вітрі. А влітку - через тертя пилу, знову-таки при вітрі. Можуть виникати й інші ефекти, їх багато.

G-Net не несе відповідальність за роботоздатність чи збереження абонентського обладнання!!!

Comments are closed.